Prognoza pogody na tydzień: 9-15.04.2018 r.

Prognozy pogody na przyszły tydzień wyglądają optymistycznie. Możemy liczyć nie tylko na bardzo przyjemne, jak na kwiecień, temperatury, ale nie zabraknie słońca. Tylko od czasu do czasu lokalnie może zagrzmieć i popadać.
Poniedziałek, 9 kwietnia
Nowy tydzień rozpocznie się w całym kraju bardzo dobrą pogodą. Tylko na północy naszego kraju będzie się od czasu do czasu chmurzyć i lokalnie pokropi. Nad morzem z kolei będzie przez cały dzień mglisto i zimno – wzdłuż wybrzeża ledwie 7-9 stopni. Niska temperatura będzie spowodowana wiatrem północno-wschodnim, wręcz w ciągu dnia będzie się robić coraz zimniej. Nad resztą Polski bardzo ciepło, w rejonie Zatoki Gdańskiej 13-15 stopni, na Kujawach, w głębi Pomorza, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej 16-19 stopni, na wschodzie, w centrum, na Śląsku i w Małopolsce od 21 do nawet 24 stopni. Wiatr na wschodzie, południu oraz w centrum pozostanie umiarkowany, z południa, na zachodzie i północy słaby, zmienny.
Wtorek, 10 kwietnia
Wtorek przyniesie wciąż niskie chmury i mgły na wybrzeżu, gdzie zobaczymy ledwie 4-6 stopni i to jeszcze przy zimnym wietrze północno-wschodnim. Nad resztą Polski, z wyjątkiem Pomorza Gdańskiego, gdzie będzie około 7-8 stopni, słupki rtęci wskażą przeważnie 20-23 stopni. Poranek wszędzie słoneczny, jednak w miarę upływu dnia chmur kłębiastych przybędzie i w wielu regionach prócz Pomorza, Warmii i Mazur oraz Suwalszczyzny zagrzmi i przelotnie popada. Podczas burz silny deszcz do 15-20 mm, drobny grad do 1 cm średnicy i silniejszy wiatr do 70 km/h.
Środa, 11 kwietnia
W środę na wybrzeżu zacznie się robić cieplej, ale wciąż ma być tam tylko około 10 stopni. Nad resztą kraju 17-19 stopni na Warmii i Suwalszczyźnie do 20-23 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni, do tego dużo pogodnego nieba, zagrzmi i przelotnie popada tylko gdzieniegdzie na zachodzie, Kujawach i północnym wschodzie kraju, jednak zjawisk konwekcyjnych powinno być mniej niż we wtorek. Na południu i w centrum raczej słonecznie i sucho.
Czwartek, 12 kwietnia
W czwartek z południa dotrze jeszcze cieplejsza masa powietrza i już prawie wszędzie będzie powyżej 20 stopni. Na zachodzie, południu oraz w centrum słupki rtęci z pewnością sięgną 23-25 stopni, więc zrobi się tak ciepło, jak wręcz latem, jednak silniej wiejący wiatr z południowego-wschodu nieco obniży temperaturę odczuwalną. Słabe opady i burze możliwe są gdzieniegdzie na wschodzie oraz w Sudetach. Nad resztą Polski słonecznie i sucho. Pogoda idealna na spacery i spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Piątek, 13 kwietnia
W piątek zrobi się letnio, bo praktycznie w całym kraju słupki rtęci przekroczą 20 stopni. Najmniej będzie na krańcach wschodnich i północno-wschodnich, gdzie jednocześnie powinno być spokojnie i bez deszczu. Nad resztą Polski spodziewamy się 22-24 stopni. Jednak w godzinach popołudniowych i wieczornych rozwiną się pierwsze w tym sezonie dobrze zorganizowane komórki burzowe niosące wyładowania atmosferyczne, ulewy, grad i silny porywisty wiatr do 90 km/h! Jednak do czasu pojawienia się burz będzie naprawdę przyjemnie!
Weekend, 14-15 kwietnia
Koniec tygodnia będzie wciąż bardzo ciepły, z temperaturami oscylującymi przeważnie na poziomie 18-25 stopni. Jednak w dalszym ciągu miejscami będzie padać i grzmieć, w szczególności na południu i zachodzie. Regiony wschodnie pozostaną suchsze i spokojniejsze.

W przyszłym tygodniu noce przynajmniej w większości kraju będą ciepłe; słupki rtęci przed wschodem słońca nie powinny pokazać mniej niż 7-11 stopni. Wyjątkiem zwłaszcza we wtorek nad ranem będą stanowić będą dzielnice północne, gdzie o poranku ma być 2-4 stopnie, a przy gruncie około zera lub wręcz poniżej.

Źródło: Przyroda, Pogoda, Klimat

Reklamy

15 myśli na temat “Prognoza pogody na tydzień: 9-15.04.2018 r.

  1. Jak ma być chłodny i deszczowy maj, to niech sobie już ten kwiecień będzie bardzo ciepły i suchy. Ciesze się, że jest dziś sucho, oby tak dalej…

    Polubienie

  2. Pisanie o tym że to lato jest bardzo przesadzone….zapraszamy na południe….pizdzi wiatr….nie ma szans na spacer bez kurtki….wiosna owszem ale te temperatury. 24 są mocno naciągane…jak odczuwalna jest 12…

    Polubienie

  3. Super prognozy. Przeważnie latem czytałem coś takiego lub podobnego ,,na chwilę przyjdzie upał po którym od razu będzie mocno padać i grzmieć. Burze będą bardzo gwałtowne z silnym wiatrem, gradem…”. Oczywiście jeszcze nieco za wcześnie na upał ale takie przejście gwałtowne z jednocyfrowych temperatur do ponad dwudziestu to coś przyjemnego. A i oby te burze szły z kierunku S lub SE bo wtedy okoliczna rzeka je zatrzymuje i u nas jest spokojnie i sucho.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s