Prognoza pogody na tydzień: 16-22.04.2018 r.

W okolicach połowy kwietnia zapowiadaliśmy już na początku miesiąca ochłodzenie przed nadejściem krótkiego, ale dużego spadku temperatury w trzeciej dekadzie. Nasze prognozy znów sprawdzą się w stu procentach; po pięknej niedzieli od jutra rozpocznie się zmiana pogody, będą dni, kiedy w przyszłym tygodniu słupki rtęci nie przekroczą 15 stopni, a nad morzem znów będzie problem z osiągnięciem nawet 10 stopni. Również noce będą zimniejsze.
Poniedziałek, 16 kwietnia
W poniedziałek już od samego rana padać będzie na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolsce w ciągu dnia strefa opadów, a lokalnie również burz obejmie dzielnice środkowe, Kujawy oraz Warmię, Mazury i Pomorze. W Małopolsce, Podkarpaciu, w Górach Świętokrzyskich, południu Mazowsza i środkowym wschodzie pogodnie i na ogół bez opadów. Słupki rtęci pokażą tylko 7-9 stopni wzdłuż wybrzeża, gdzie będzie dodatkowo mglisto (wpływ wiatru od morza), ale poza tym bardzo ciepło – na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce możemy liczyć na 24-26 stopni; nad resztą Polski od 16-19 stopni miejscami na zachodzie i Pojezierzu Pomorskim do 20-23 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i wybrzeżu północno-wschodni i północny, nad resztą Polski południowy i południowo-zachodni.
Wtorek, 17 kwietnia
Po nocnych opadach i burzach w północnej, zachodniej i częściowo środkowej Polsce, we wtorek na Pomorzu, Kujawach, Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej będzie słonecznie i ciepło, z temperaturami od 18 do 22 stopni. Jedynie nad morzem znów chmury, mgły i niskie temperatury na poziomie 8-10 stopni. Nad resztą kraju więcej chmur i opadów, na południu i Lubelszczyźnie burzowo. W pasie od Podlasia i środkowego Mazowsza będzie najchłodniej – 10-15 stopni, na Podkarpaciu i Roztoczu przed nadejściem frontu z deszczem jeszcze 22-23 stopni.
Środa, 18 kwietnia
W środę znajdziemy się już w obszarze wyżu znad północnych Niemiec, który skieruje z północy suche, ale chłodniejsze powietrze. Mimo, że dzień zapowiada się pogodny z małym i umiarkowanym zachmurzeniem, to na ogół będzie 15-17 stopni. Nad morzem znów tylko 5-7 stopni. Wiatr umiarkowany, z północy.
Czwartek, 19 kwietnia
W czwartek słonecznie, rano na północy ledwie 2-4 stopnie, a przy gruncie około zera lub lekko powyżej. W ciągu dnia słońce nieco podgrzeje powietrze, aczkolwiek na Podlasiu, wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie czy Podkarpaciu nie będzie więcej niż 14-15 stopni, dodatkowo ma mocniej wiać z północy. Im dalej na zachód, tym cieplej, na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce do 19-21 stopni. Dobra informacja jest taka, że nigdzie nie będzie padać, a niebo będzie pogodne.
Piątek, 20 kwietnia
Piątek będzie słoneczny. Rano od 3-5 stopni na północy do 7-9 stopni na południu, w ciągu dnia od 15-16 stopni na południowym wschodzie do 20-23 stopni na zachodzie i Pomorzu. Na zachodzie i Pomorzu wiatr skręci na południowy, nad resztą Polski północno-zachodni.
Weekend, 21-22 kwietnia
Sobota zacznie zapoczątkowywać zmiany w pogodzie. Nad północne dzielnice naszego kraju dotrze chłodny front związany z niżem skandynawskim. Przyniesie na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej, Kujawach oraz na Podlasiu wzrost zachmurzenia i opady deszczu, a w ciągu dnia temperatura będzie spadać. Na południu jeszcze słonecznie i tam możemy liczyć na 25 stopni, jednak na północy to będzie już tylko 10-12 stopni, nad morzem jeszcze zimniej. Jednak w niedzielę, po jego przejściu z północy spłynie zimne arktyczne powietrze i będzie to zapowiedź tego, co czeka nas na krótko, ale jednak w trzeciej dekadzie kwietnia. O tym więcej jutro.

Źródło: Przyroda, Pogoda, Klimat

Reklamy

13 myśli na temat “Prognoza pogody na tydzień: 16-22.04.2018 r.

    1. Marzena czy w tym roku będą ogrodnicy, czy raczej tylko ochłodzenie i słabe przymrozki,proszę odpowiedź bo nie wiem czy siać szybciej kukurydzę,chodzi żeby nie było mrozu

      Polubienie

  1. No piękna niedziela na cuda…podajcie maila to wam wyśle widok nieba w okolicach nowego Sącza i Podhala….pełno białych chmur przykrywających w całości niebo…słońca bojowe z 4 h ale i tak takiego mętnego…do tego wiatr południowy czyli chłodny jak zawsze

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s